Władza mówi nie dla placu zabaw na Zapłociu

zaplocie_plac1W sierpnia br. w imieniu swoim oraz radnych z 1 i 3 okręgu Mariana Kity oraz Kamila Kowalika złożyłem wniosek do budżetu miasta na rok 2016 o budowę wielofunkcyjnego placu zabaw na tzw. Zapłociu przy ul. Kombatantów. Okazuje się że obecny burmistrz nie uwzględnił jednak naszego wniosku w przyszłorocznym budżecie. Do tej pory nie otrzymaliśmy także oficjalnej odpowiedzi na nasz wniosek.

W rozmowie telefonicznej Skarbnik miasta poinformowała mnie, że na rok 2016 nie zabezpieczono na ww. zadanie kwoty 250.000 zł.

Postawa władz miasta budzi moje zdziwienie, zwłaszcza że ostatnimi czasy sporo mówiło się na temat placów zabaw i potrzeby budowania dużych kompleksowych stref aktywności rodzinnej, nie zaś małych placyków do których jakości wykonania mieszkańcy mieli uwagi.

Dla przypomnienia proponowaliśmy stworzenie kompleksowego placu i wyposażania go w kolejnych latach w nowe elementy. Zgłaszaliśmy pomysł wielofunkcyjnego placu zabaw z dodatkowymi elementami infrastruktury sportowej, wraz z utwardzoną nawierzchnią.

Jakie pomysły na zagospodarowanie Zapłocia ma obecna władza tego na razie nie wiadomo.

Więcej na ten temat: Nowoczesny plac zabaw na Zapłociu?

AKTUALIZACJA

Już po opublikowaniu ww. informacji otrzymałem z Urzędu Miasta pismo, w którym przekazano mi oficjalną odpowiedź. Nadal jest ona negatywna jeżeli chodzi o rok 2016, ale dopuszcza się realizacje w roku 2017.

Odpowiedź na wniosek do budżetu miasta na rok 2016 o budowę wielofunkcyjnego placu zabaw na tzw. Zapłociu przy ul. Kombatantów w kwocie 250.000 zł.