Sygnalizacja świetlna na ul. Szpitalnej

szpitalna_sygnalizacja1W minionym tygodniu wziąłem udział w akcji „Ustąp pierwszeństwa” organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Będzinie i Policję w celu podniesienia świadomości kierowców, ale i pieszych. Dodatkowo mieliśmy okazje poinformować mieszkańców Czeladzi, że na ul. Szpitalnej w 2016 roku powstanie przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. W akcji wziął udział także starosta Marek Mrozowski oraz radny Kamil Kowalik.

Podczas rozdawania ulotek informacyjnych dotyczących bezpieczeństwa kierowców i pieszych miałem okazję wysłuchać wiele opinii na temat bezpieczeństwa ruchu i potrzebnych w tym zakresie zmian, zwłaszcza w rejonie osiedla Ogrodowa-Szpitalna.

szpitalna_sygnalizacja2

Mieszkańcy uważają, że zamontowanie na ul. Szpitalnej sygnalizacji świetlnej podniesie poziom bezpieczeństwa. Nowe przejście z sygnalizacją świetlną na wysokości targowiska i sklepu Biedronka ma być wykonane przez Starostwo Powiatowe w 2016 roku.

szpitalna_sygnalizacja3

Policja przypomina – pieszy też jest uczestnikiem ruchu drogowego! Niestety do wielu zdarzeń drogowych dochodzi z powodu wymuszeń pierwszeństwa, a niejednokrotnie przyczyniają się do nich piesi.