Jak rozwiązać problemy parkingowe na osiedlu Ogrodowa – Szpitalna

parkingi2W dniu sesji Rady Miejskiej 19 maja br. złożyłem interpelację stanowiącą propozycję rozwiązania problemów parkowania na osiedlu Ogrodowa – Szpitalna. Zaproponowałem przygotowanie koncepcji stworzenia parkingu na zapleczu osiedla na tzw. Szybie Kondratowicza, zwłaszcza, że pojawiają się pierwsze informacje o budowie w tym rejonie nowego osiedla domów jednorodzinnych.

Tylko stworzenie dużego parkingu w tym rejonie wpłynęłoby na ostateczne rozwiązanie problemów z parkowaniem. W poprzednim roku powstało około 35 nowych miejsc parkingowych wzdłuż Ogrodowej, jednak wobec stale rosnącej liczby aut oraz zamknięciu spółdzielczego parkingu przy Szpitalnej 21-23 jest ich wciąż za mało.

parkingi1

Czy miasto zdecyduje się na taki krok? Mam nadzieję, że tak jako jedyną możliwość pozyskania dużej ilości miejsc postojowych.

Jedna uwaga do wpisu “Jak rozwiązać problemy parkingowe na osiedlu Ogrodowa – Szpitalna

  1. […] problem. Dlatego od dłuższego czasu wnioskuję o utworzenie dodatkowych miejsc parkingowych na tzw. Szybie Kondratowicza. Takie działania mogłyby rozwiązać problemy parkingowe […]

Możliwość komentowania jest wyłączona.